Maszynki ręczne 

 • 249 zł Dostępny

  Prosto z Włoch! Maszynka do produkcji zdrowego i świeżego makaronu w domowych warunkach. Służy też do wyrabiania ciasta bezglutenowego. Maszynka do makaronu AMPIA 150 wyrabia makaron w trzech rodzajach: lasagne, fettuccine 6 mm i kluski/makaron 1,5 mm.

  Dostępny
  249 zł
 • 499 zł Niedostępny

  Prosto z Włoch! Maszynka do produkcji zdrowego i świeżego makaronu w domowych warunkach. Służy też do wyrabiania ciasta bezglutenowego. Maszynka do makaronu AMPIA 180 wyrabia makaron w trzech rodzajach: lasagne, fettuccine 6 mm i kluski/makaron 1,5 mm.

  Niedostępny
  499 zł
 • 279 zł Dostępny

      wysokiej jakości stal nierdzewna     różne rodzaje makaronu     antypoślizgowe gumowe podstawki     stylowy chromowany design     10 stopniowa regulacja ciasta     10 letnia gwarancja

  Dostępny
  279 zł
 • 349 zł Niedostępny

  Prosto z Włoch! Maszynka do produkcji zdrowego i świeżego makaronu w domowych warunkach. Służy też do wyrabiania ciasta bezglutenowego. Maszynka do makaronu ATLAS 180 wyrabia makaron w trzech rodzajach: lasagne, fettuccine 6 mm i kluski/makaron 1,5 mm.

  Niedostępny
  349 zł
 • 349 zł Dostępny

  Prosto z Włoch! Maszynka do produkcji zdrowego i świeżego makaronu w domowych warunkach. Maszynka do makaronu REGINA wyrabia makaron w pięciu rodzajach: Rigatoni, Bucatini, Maccheroni, Maccheroncini i Fusilli.

  Dostępny
  349 zł
 • 519 zł Dostępny

  Zestaw do domowej produkcji makaronu składający się z maszynki Atlas 150 oraz dwóch dodatkowych końcówek. Pozwala na robienie aż 5 różnych rodzajów makaronu.

  Dostępny
  519 zł
 • 639 zł Dostępny

  Zestaw do domowej produkcji makaronu składający się z maszynki Atlas 150 oraz trzech dodatkowych końcówek. Pozwala na robienie aż 6 różnych rodzajów makaronu.

  Dostępny
  639 zł
Wyświetlone 1 - 9 z 9 przedmiotów
Maszynki ręczne

Co to jest maszynka do makaronu?

Maszynka do makaronu to produkt, który wywodzi się z Włoch. Dzięki niemu możemy oszczędzić sporo pracy, ponieważ nie musimy sami wałkować ciasta na stolnicy i kroić go nożem lub specjalnymi ostrzami do krojenia makaronu. Wystarczy, że kilka razy przepuścimy ciasto przez wałki maszynki, aby rozwałkować je na odpowiednią grubość. Następnie, wystarczy, że przepuścimy ciasto przez maszynkę raz jeszcze - tym razem przez noże, które wykroją odpowiedni krój makaronu. Czyż to nie proste?

 

Czym różnią się poszczególne maszynki do makaronu?

Maszynki można podzielić ze względu na różne czynniki. My dzielimy swoje na maszynki ręczne oraz maszynki elektryczne. Ręczne maszynki do makaronu charakteryzują się widoczną metalową korbką. Maszynki elektryczne w miejscu korbki mają silnik, albo są tak obudowane, że silnik jest w środku i go nie widać. Podstawową różnicą między maszynkami elektrycznymi i ręcznymi jest sposób, w jaki wprawiamy maszynkę w ruch. W zwykłej - to my musimy kręcić korbką. W elektrycznej - silnik robi to za nas. Maszynki ręczne są jednak znacznie tańsze, niż elektryczne.

 

Jaką ręczną maszynkę do makaronu wybrać?

Pośród ręcznych maszynek do makaronu najbardziej godną polecenia jest Marcato Atlas 150. Jest to najlepszy i najbardziej znany model maszynki do makaronu firmy Marcato, przez wielu uważana za najlepszą maszynkę do makaronu na świecie. Dlaczego? Po 1 - precyzja wykonania. Materiały, z których zrobiono Atlasa są najwyższej próby. Po 2 - do Atlasa możemy dobrać wiele akcesoriów. Do dyspozycji mamy aż 12 różnych rodzajów końcówek (w zestawie są 3).  Po 3 - gdy zdecydujemy się, że nie chcemy już kręcić korbką - do Marcato Atlas 150 możemy dokupić silnik PastaDrive.

Chcesz zamówić? Masz pytania?
Zadzwoń do nas!
...lub zostaw swój telefon, oddzwonimy w 15 minut!
Godziny pracy: pn-pt 11-17