Kosze na śmieci 

Wyświetlone 1 - 8 z 8 przedmiotów
Kosze na śmieci

Na co zwrócić uwagę kupując kosz na śmieci?

Każdy z nas produkuje śmieci. Polacy średnio produkują około 0.8kg śmieci dziennie, więc dobór odpowiedniego kosza na odpady wydaje się być ważnym wyborem. Podstawowym kryterium w doborze kosza jest jego pojemność. W zależności od tego, czy kupujemy kosz na śmieci do kuchni, kosz na śmieci do łazienki czy kosz na śmieci dla dzieci - potrzebujemy innej wielkości pojemnika. Standardowy kosz pod zlewem ma między 25 a 35 litrów. Gdy kupujemy kosz na śmieci do biura lub gabinetu, gdzie generujemy dużą ilość śmieci papierowych, warto zaopatrzyć się w kosz większy, np taki 50 litrowy.

 

Kosz na śmieci a segregacja śmieci

W dzisiejszych czasach coraz większy nacisk stawiany jest na ekologię. Widząc ile śmieci generujemy każdego roku temat segregacji staje się coraz bardziej potrzebny. Gdy kupujemy kosz na śmieci, może warto zaopatrzyć się w taki, który umożliwia łatwą segregację. Są np kosze, które mają 3 przegródki oznaczone różnymi kolorami aby łatwo segregować odpady. Przykładem takiego kosza jest Kis Lotus. Gdy mamy więcej przestrzeni, np na podwórku - warto zaopatrzyć się w duże stojaki do segregacji odpadów, np Artex Sackfix.

 

Śmietnik z klapką czy otwarty?

Gdy wybieramy pojemniki na śmieci warto zastanowić się nad tym, czy wolimy aby kosz był zawsze otwarty, czy posiadał klapkę naciskaną podczas wyrzucania. Pierwsze rozwiązanie sprawuje się lepiej, gdy kosza używamy do wyrzucania papieru czy innych suchych odpadów. Klapka przyda nam się gdy nie chcemy, aby ze śmietnika wydobywał się jakikolwiek zapach, albo chcemy zabezpieczyć go przed dziećmi lub zwierzętami. Dobrym przykładem fajnego kosza z klapką jest Kis Srebrny.

Chcesz zamówić? Masz pytania?
Zadzwoń do nas!
...lub zostaw swój telefon, oddzwonimy w 15 minut!
Godziny pracy: pn-pt 11-17