Czemu należy segregować śmieci?
Autor     04/12/2019 10:55:13    0Komentarze
Czemu należy segregować śmieci?
Dlaczego należy segregować śmieci? Jak ułatwić sobie segregowanie odpadów? Po co przydadzą się nam stojaki na worki do segregacji?

Dbaj o dobre nawyki. Segreguj śmieci w trosce o środowisko

O środowisko należy dbać. Wiedzą o tym wszyscy. Informacje o konieczności ochrony środowiska bombardują Cię od najmłodszych lat w szkole, a później poprzez media i społeczne akcje. Czy  jednak na pewno wiesz, jaki wpływ na Twoje otoczenie ma segregacja śmieci?

Segregacja śmieci – moda czy społeczny obowiązek?

Bycie EKO jest w ostatnich latach bardzo modne. Musisz jednak zdać sobie sprawę, że segregacji śmieci nie można jej traktować jako chwilowego kaprysu, będącą pochodną otaczających nas trendów. To sprawa ważna, mająca wpływ nie tylko na otocznie, ale i warunki w których przyjdzie żyć także Twoim dzieciom i wnukom.

Czy wiesz, że plastikowa reklamówka rozkłada się mniej więcej przez 400 lat? Dziś, dzięki wrzuceniu jej do odpowiedniego kontenera i późniejszemu recyklingowi, nie musisz się obawiać, że przez setki lat będziesz nieświadomie szkodzić środowisku.

Jaka jest idea segregacji śmieci i recyklingu?

Segregacja śmieci stanowi niepodważalny fundament idei recyklingu. System odpowiedniego gospodarowania odpadami pozwala je ponownie przetwarzać i wykorzystywać. Co więcej, zabieg ten zapobiega powstawaniu składowisk mieszanych odpadów, które nie tylko szpecą krajobraz, ale i pozostają aktywne przez długie lata, uwalniając przy tym niebezpieczne substancje do środowiska, w tym np. wody czy gleby.

Warto wiedzieć, że współczesny przemysł potrafi je ponownie wykorzystać. Można też  odzyskać z nich cenne surowce nieodnawialne, których zapasy na naszej planecie niestety nieubłaganie się kurczą

ABC segregacji śmieci

Według statystyk największą ilość odpadów generują gospodarstwa domowe. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas zdał sobie sprawę z istoty segregacji i zaczął ją stosować na swoim u siebie w domu lub w mieszkaniu. A segregacji podlega praktycznie wszystko.

Oto cztery główne grupy segregacji śmieci:

  • Szkło – np. butelki po oliwie i słoiki,
  • Plastik – np. butelki po napojach, opakowania, pojemniki, reklamówki itd.,
  • Papier – gazety, kartonowe opakowania po mleku itd.,
  • Odpady biodegredowalne – np. skórki owoców, liście itd.

Odrębną kategorię stanowią tzw. śmieci problemowe. Zaliczają się do niej m.in. elektrośmieci, czyli stare telewizory czy lodówki, wyczerpane baterie lub leki i niebezpieczne chemikalia. Ich utylizacją zajmują się specjalne punkty selektywnej zbiórki odpadów. Informacji o nich szukaj w Biuletynie Informacji Publicznej wydanym dla swojej gminy.

Postaw na stojaki ułatwiające sortowanie odpadów

Doskonałym rozwiązaniem są stojaki do segregacji odpadów. Możesz do nich podpiąć od 1 do 3 sporych worków na śmieci, których nie trzeba w dodatku często wymieniać. Co więcej, każdy z nich oznaczony jest kolorem, odpowiadającym zbieranym odpadom. Nie ma więc mowy o pomyłce przy segregacji. Kolory ułatwią też segregację dzieciom.  

Nasze stojaki wykonane są z trwałego, nieuginającego się metalu, będącego bazą dla solidnego stelażu. Są niezastąpione zarówno w domu, jak i na podwórku, by sprawnie rozdzielić odpady choćby po grillu ze znajomymi.

Zobacz wszystkie stojaki do segregacji odpadów i zacznij być EKO

Udostępnij ten post

Odpowiedz

* Imię:
* Email: (Nie opublikowany)
   Strona (URL strony zhttp://)
* Komentarz:
Kod
Chcesz zamówić? Masz pytania?
Zadzwoń do nas!
...lub zostaw swój telefon, oddzwonimy w 15 minut!
Godziny pracy: pn-pt 11-17