Informacje

Producenci

Nowe produkty

Categories

Ostatnie artykuły

Blog Search

Jak dobrać odpowiedni wózek na zakupy?
Autor     05/18/2021 00:00:00     Zakupy    0Komentarze
Wózek na zakupy - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem
Wszystko co musisz wiedzieć na temat doboru odpowiedniego wózka na zakupy znajdziesz tutaj.

Jak dobrać odpowiedni wózek na zakupy?

Wózek na zakupy kojarzy ci się tylko ze starszymi osobami? Jeszcze nie tak dawno temu te produkty faktycznie były wykorzystywane głównie przez nasze babcie czy dziadków. To się jednak zmienia – dziś na rynku możemy znaleźć wiele stylowych, estetycznie wykończonych i wygodnych wózków na zakupy. To dlatego stają się one praktycznym rozwiązaniem, które uprzyjemniają robienie codziennych zakupów nawet młodszym osobom. 

Różnorodne rozmiary i kolory pozwalają na dobór modelu, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru najlepszego modelu wózka dla siebie?

Torba na zakupy na kółkach – na który rodzaj się zdecydować?

Zastanawiasz się, jaki wózek na zakupy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek model, powinieneś wiedzieć, że najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę, to: wysokość wózka, stelaż, ilość kółek oraz wielkość torby i jej dodatkowe możliwości. 

Wysokość wózka na zakupy a komfort jego użytkowania

Jednym z ważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę, wybierając wózek na zakupy, jest wysokość. Ta powinna być dopasowana do Twojego wzrostu. Jeśli to zignorujesz, możesz niebawem spodziewać się np. problemów z kręgosłupem. Jeżeli dobierzesz za niski, będziesz musiał się nadmiernie schylać, a wózek będzie się również obijał o nogi. Jeśli za wysoki – cały jego ciężar będzie rozłożony tylko na Twoją dłoń, która w końcu zacznie boleć i odmawiać posłuszeństwa. Jak sprawdzić, jaka wysokość wózka będzie dla Ciebie najlepsza? Wystarczy zmierzyć, na jakiej wysokości od podłogi znajduje się Twoja dłoń w stanie spoczynku i dostosować się do poniższych zaleceń:

  • wysokość dłoni: 90 cm od podłogi, wysokość wózka: 105–115 cm;

  • wysokość dłoni: 85 cm od podłogi, wysokość wózka: 100–110 cm;

  • wysokość dłoni: 80 cm od podłogi, wysokość wózka: 90–100 cm;

  • wysokość dłoni: 75 cm od podłogi, wysokość wózka: 80–90 cm.

Liczba kół w wózku na zakupy

Na rynku dostępne są wózki 2-kołowe, 4-kołowe oraz 6-kołowe. Czym się różnią? Wyjaśniamy:

  • modele 2-kołowe – to klasyczne wózki na zakupy, przeznaczone do ciągnięcia za sobą. Dostępne są w największej liczbie na rynku. Są lekkie i świetnie sprawdzają się w przypadku osób, które robią niewielkie zakupy nawet kilka razy w ciągu dnia;

  • modele 4-kołowe – są przeznaczone do pchania. To idealna alternatywa dla standardowych wózków sklepowych. Dzięki temu, że posiadają 4 koła, odciążają stawy i mięśnie, i nie zmuszają Cię do nadmiernego wysiłku. Ten wózek na kółkach poradzi sobie na drodze wypełnionej kocimi łbami i z wysokim krawężnikiem;

  • modele 6-kołowe – idealni pomocnicy na schodach, dlatego świetnie sprawdzają się w przypadku osób mieszkających w blokach bez windy. Wózki na zakupy 6-kołowe „wchodzą” z nami po schodach, więc nie wymagają podnoszenia. To świetny wybór dla osób, które nie mogą podnosić ciężkich rzeczy.

Wózek na kółkach a pojemność torby

W tym przypadku liczy się głównie jej rozmiar. Jeśli przeważnie robisz małe zakupy np. raz dziennie, w zupełności wystarczy Ci torba na zakupy na kółkach o pojemności około 35–50 litrów. Jeżeli jednak robisz większe zakupy dwa razy w tygodniu, wówczas powinieneś wybrać model o pojemności co najmniej 55–70 litrów. 

Wózki na zakupy zazwyczaj mają obciążenie podane w kilogramach, co również pomoże Ci wybrać odpowiednią torbę. Oprócz tego możesz rozważyć zakup modelu z wodoodpornego materiału, podobnego do walizki czy workowatego. W ofercie czekają na Ciebie również modele z kieszonkami na drobiazgi i takie, które posiadają tylko jedną główną komorę. 

Wózek na zakupy a stelaż 

Przeważnie do wyboru mamy dwa rodzaje stelaża: aluminiowy i stalowy. Pierwszy z nich jest lekki i odporny na duże obciążenia, więc tym samym można go łatwiej prowadzić. Stalowy stelaż będzie cięższy, ale bardziej stabilny. Dodatkowo niektóre z nich są składane, więc i zajmują niewiele miejsca, gdy są nieużywane. Możesz pokusić się również o wózek na kółkach z dodatkowymi udogodnieniami pod postacią: haczyków, wymiennych kół, regulacji wysokości rączki czy rozkładanych krzesełek.

Nie słuchaj mitów o tym, że wózki na zakupy są domeną osób starszych! Już dziś wybierz model, który odciąży Cię podczas każdych zakupów i zawsze będzie się świetnie prezentował!

Udostępnij ten post

Odpowiedz

* Imię:
* Email: (Nie opublikowany)
   Strona (URL strony zhttp://)
* Komentarz:
Kod
Chcesz zamówić? Masz pytania?
Zadzwoń do nas!
...lub zostaw swój telefon, oddzwonimy w 15 minut!
Godziny pracy: pn-pt 11-17